Fortune’s Slots

Udało mi się złożyć szkielet względnie prostej jednostrzałówki do Shadowruna z perspektywą rozwoju w dłuższą kampanię. Przy okazji wpadłem na pomysł, który wykorzystam przynajmniej w jednym miejscu przygody, a mianowicie coś, co nazwałem „Fortune’s Slots” (ładny przekład to „Loteria Szczęścia”, wierny to „Jednoręki Bandyta Szczęścia” – sorry, czasami po prostu myślę po angielsku). Pomysł jest prosty jak kij od szczotki: kiedy graczom uda się jakaś widowiskowa akcja mogąca mieć losowe konsekwencje w świecie gry, gracz który tego dokonał rzuca na Edge’a (sic!). Normalnie na Edge’a rzucać się nie powinno, ale kiedy nasz zawodnik jest farciarskim sukinsynem, to niech ma frajdę, że zrobił coś efekciarskiego.

Zastanawiam się jeszcze, czy brać pod uwagę glitche, ale to zły pomysł: po pierwsze, pula kości jest mała – maksimum Edge’a to siedem, a nikt na starcie tyle nie weźmie, bo są ważniejsze rzeczy niż fuks. Po drugie, jak ktoś z Edgem na dwójce wyrzuci jedną albo dwie jedynki i zero sukcesów, to critglitch teoretycznie powinien go zeżreć. A poza tym, Fortune’s Slots ma być nagrodą. Mechanika jest prosta jak kij od szczotki: im więcej sukcesów, tym ciekawsze nieprzewidziane konsekwencje miało działanie gracza. Zero sukcesów – no bonus. Jeden – robi się śmiesznie. Dwa – gettin’ there. Od trzech zaczynają się fajerwerki.

Sam pomysł wyszedł z jednej ze scen w jednostrzałówce – sytuacja, tak na logikę, wymagała rozstrzygnięcia, co stanie się w pewnym momencie, a na co ani gracze, ani NPC nie mają wpływu. „Magiczna niebieska kość Mistrza Gry” trochę mi nie pasowała – po pierwsze, to już znamy, a po drugie, Magiczna Niebieska Kość Mistrza Gry służy do wymyślania odpowiedzi na nagłe i dziwne pytania graczy. Ja potrzebowałem czegoś bardziej efektownego, w stylu „właśnie wysadziłeś stertę beczek z benzyną, rzuć na swoje szczęście, żeby sprawdzić komu spadną na łeb”. Chciałem dać graczom poczucie, że są bohaterami tego filmu i właśnie dlatego to, co robią, jest zajebiste.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s