Adept Ochroniarz – koncept postaci

Ktoś mnie tu ostatnio pacał Googlem w poszukiwaniu przepisu na postać ochroniarza do Shadowruna. Tak się fajnie składa, że coś takiego mam, i to lekko niestandardowe. Pomysł bowiem narodził mi się taki: jawna zrzynka z mojego Shiby do Legendy Pięciu Kręgów. Jeśli graliście w ten system, wiecie czego się spodziewać: łebskiego gościa (Shiba pierwszoedycyjny) z teoretyczną wiedzą o magii, odpornością na magię (druga ranga szkoły Shiba) i jeszcze, tak na dokładkę, postrzeganiem astralnym. No wiecie, tak na wypadek gdyby coś próbowało ugryźć zleceniodawcę w astralu. Dodatkowo, mamy do czynienia z ochroniarzem z gatunku „garniak, słuchawka i ciemne okulary” – to nie jest „proaktywny rozpierdalacz”, czyli facet którego modus operandi jest otwieranie drzwi z laczka i witanie ludzi ze strzelby. Jest za to w stanie bardzo szybko zorientować się, że coś się dzieje w okolicy, wygrać rzut na inicjatywę i zacząć kopać tyłki na trzy sposoby.
Atrybuty (220 BP)

B A R S C I L W E M
3 4 4 2 3 3 4 3 4 3

Esencja: 6,00
Inicjatywa: 7
Akcje na turę: 1
PZ (fizyczne): 10
PZ (ogłuszenie): 10

Atrybuty nasz delikwent ma średnie – mocny przeciętniak, trochę nadrabiający umiejętnościami (o tym za chwilę). Staszek szybki jest, łebski jest, ma kosmicznego fuksa i parę magicznych sztuczek w rękawie.

Umiejętności (158 BP)

Automatics 3
Pistols 4
Pilot Ground Craft 3
Unarmed Combat 3
Blades (Swords) 3 (+2)
Dodge 4
Etiquette 2
Assensing 2
Athletics (Group) 2
Stealth (Group) 2
Computer 2
Perception 3 (+2)

Wiedza/Języki (21 BP)

Bushido Philosophy 2
Corporate Security 3
Megacorporate Research 1
Corporate Procedures 1
Japanese Culture 2
Japanese Society 3
Magic 2
Cooking 2

Japanese N
English 3
Korean 2

Ochroniarz nie dość, że czujny jak gajowy, to i ewentualne zagrożenie spacyfikować umie – albo na dystans, albo w walce wręcz. Opcjonalnie nawet z widowiskowym fikołkiem. Poza tym, jakoś-tam się umie dostosować do sytuacji i wie, kiedy ma strzelać, a kiedy tylko groźnie spojrzeć albo dopuścić fana z notesikiem bliżej. Czasami nawet jest tak dyskretny, że go nie widać. No i jest zajebiście japoński, co nie powinno nikogo dziwić. Wiedza i języki to zasadniczo skrót historii postaci – no, wiecie. Japończyk, tradycyjnie wychowywany, były korporacyjny ochroniarz, odpowiedzialny za pilnowanie marud z działu magitechniki.

Wady/Zalety

Guts (5 BP)
Astral Chameleon (5 BP)
Adept (5 BP)
Sensitive System (-15 BP)

Moce Adepta

Astral Perception
Enhanced Perception 2
Improved Sense (Direction)
Spell Resistance 2
Improved Sense (Low-Light Vision)

Delikwent jest adeptem, więc raczej wszczepów nie potrzebuje – i dobrze, bo wada Sensitive System sprawia, że każdy wszczep wali go po Esencji dwa razy mocniej. Ma za to jaja samuraja, czyli zaletę Guts (+2 do rzutów na strach), nie rzuca się w oczy w astralu, a w drużynie absolutnie niemagicznych popierdółek może służyć za system wczesnego ostrzegania i biedamagicznego detektywa (w końcu ma Astral Sight i umiejętność Assensing – pamiętacie, jak się używało czytania aury w Wampirze? Tu jest to samo!).

Szpej (10 BP)

Początkowe wydatki na sprzęt oceniłem na jakieś 70 tysięcy N¥ – i przestrzeliłem o dwadzieścia kafli z hakiem. Po podliczeniu całego planowanego sprzętu (wypasiony commlink do lansu, okularki, słuchawka, katana, pistolet z tłumikiem, peemka też z tłumikiem, zapas amunicji, pancergarniak do pracy, pancerkurtka na casual Friday, dobry samochód, lewe papiery, trzy miesiące mieszkania na przyzwoitym poziomie) wyszło mi coś około czterdziestu sześciu koła z drobnym groszem. Niegłupim (i względnie tanim) pomysłem dla takiej postaci byłoby zarzucone przeze mnie schowanie dwóch mikrosensorów w oprawkach okularów (wykrywacz metalu i wszczepów). Jak ktoś lubi, może dorzucić smartlink.

Kontakty (12 BP)

Jakie kontakty może mieć ochroniarz bez etatu? Na pewno fixera, który znajdzie mu klientów na umowę-zlecenie, to raz. Jako adept może też mieć znajomego maga albo handlarza talizmanami. Szczerze mówiąc, to jeszcze tego nie określiłem i najlepiej będzie zostawić to dopóki reszta drużyny się nie określi (tak, żeby nie dublować).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s